magazinkolik 17 Haziran 2016

Zeliha Sunal Sigaraya Karşı Rap Söyledi

Müzik çalışmalarının yanısıra, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Zeliha Sunal, bu kez sigaraya karşı farkındalık oluşturmak için yola çıktı. Zeliha Sunal, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’yle yürüttüğü proje kapsamında, “Sigarayı Bırak” adlı şarkıda ilk kez rap söyledi.

Albüm kapağında, rap konseptine uygun bir Zeynel Abidin Ağgül fotoğrafı kullanıldı. Sözleri Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve Sirel’e, müziği Sirel ve Zeliha Sunal’a, düzenlemesi ise Tolga Tümözen’e ait “Sigarayı Bırak”, TMC ve Türkiye Sigarayla Savaş Derneği işbirliğiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Zeliha Sunal, “Sigarayı Bırak” şarkısını, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin her sene düzenlediği “İnsanlığın Gerçek Dostları” ödül töreninde seslendirmişti.

Aynı zamanda derneğin yönetiminde yer alan Zeliha Sunal, piyasaya çıkardığı şarkıyla, sigaranın zararlarına ve yarattığı fiziksel hasarlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Zeliha Sunal’ın, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği adına yaptığı ilk rap çalışması “Sigarayı Bırak” tüm dijital platformlardan indirilebilir ve dinlenebilir.